Пошук



Останні новини

Fake.Busters/Мисл...

НМТ-2025: порядок...

НМТ-2025: що потр...

НМТ–2025: докумен...

НАВЧАЮЧИСЬ – ПЕРЕ...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...

Канал ліцею

Опитування

Оцініть сайт

      
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1

Адреса

07201
Київська область,
смт Іванків,
вул. Ярова, 6
ibiloxvost@ukr.net
Тел.: 045-915-14-05
На карті

Написати директору

QR code

Copyright

Використання матеріалів та статей сайту для публікації на інших ресурсах лише з дозволу адміністрації ліцею. При використанні наших матеріалів обов'язково вказуйте джерелом lyceum.net.ua

Всі права застережено
© 2009-2023

Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

Науково-методична робота в Іванківському районному ліцеї


   Категорія: Методична робота
     Науково-методична робота – це система аналітичної, організаційної, діагностичної, пошукової, дослідницької, науково-практичної, інформаційної діяльності, яка заснована на досягненнях науки та передового педагогічного досвіду з метою удосконалення професійної компетентності педагогічних працівників та підвищення ефективності навчально-виховного процесу.
     Основні завдання, які стоять перед науково-методичною роботою:
- організація безперервного удосконалення фахової майстерності та підвищення професійної компетентності педагогів, підготовка їх до атестації;
- проведення методичних заходів, спрямованих на розвиток творчих можливостей вчителів, вивчення, узагальнення і поширення ППД;
- інформаційне забезпечення педагогів з проблем освіти, педагогіки, психології;
- залучення вчителів до науково-дослідницької роботи;
- проведення інформаційно-пошукової роботи;
- організація роботи з обдарованими дітьми;
- аналіз стану викладання предметів.
     Іванківський районний ліцей третій рік працює над проблемою: «Впровадження інноваційних технологій навчання і виховання в практику роботи ліцею». За даний час було опрацьовано літературу з даного питання, складено план реалізації проблеми, та успішне виконання двох перших етапів.
     З метою вдосконалення системи науково-методичної роботи, в ліцеї створені умови які забезпечують підвищення її результативності. Це і своєчасне постійне інформування членів педагогічного колективу про інноваційні процеси, які відбуваються в освіті, нові прийоми, методики та технології навчання. Для цього, наприклад, було проведено педагогічні читання на теми: «Інтерактивні методи навчання», «Здоров’язберігаючі технології», «Особистісно-орієнтовані технології навчання».
     Вся методична робота ліцею спрямована на надання практичної допомоги з питань використання прийомів та методів інноваційних технологій; вивчення і впровадження в практику кращого педагогічного досвіду і досягнень психолого-педагогічної науки; систематичне вивчення і аналіз навчальних програм, підручників і методичних посібників; надання допомоги молодому вчителю. В ліцеї працює «Школа молодого вчителя», в рамках якої здійснюється наставництво молодих педагогів.
     Вся структура науково-методичної роботи ліцею визначається на рік. Всі вчителі, охоплені різними формами методичної роботи: вчителі відвідують районні семінари, працюють в ліцеївських циклових комісіях та методичних об’єднаннях. В ліцеї працюють 2 циклові комісії: вчителів природничо-математичного циклу та вчителів суспільно-гуманітарного циклу, а також методичне об’єднання класних керівників.
Місячник наук (який в 2008/2009 навчальному році мав назву «Місячник 12 богів»), тиждень молодого вчителя, педагогічні читання, конференції, методичні наради та індивідуальні консультації проводяться згідно плану науково-методичної роботи.
     Науково-методична робота в ліцеї здійснюється за такими напрямами:
1. Поглиблення педагогічних знань. Спрямований на вивчення педагогічної теорії та методики навчання й виховання, психології, поглиблення науково-теоретичної підготовки з предмета й методики його викладання (педагогічна рада, педагогічні читання).
2. Вивчення принципів розвитку сучасної національної школи. Передбачає збагачення педагогічних працівників надбаннями української педагогічної думки, науки, культури, вивчення теорії та досягнень науки з викладання конкретних предметів, оволодіння сучасними науковими методами, освоєння оновлених програм і підручників (циклові комісії, методичні об’єднання).
3. Практичне освоєння методики викладання предметів (проведення відкритих уроків, творчих звітів, створення наочних посібників, дидактичних матеріалів).
4. Систематичне інформування про нові методичні розробки. Полягає у систематичному вивченні інструктивно-методичних матеріалів стосовно змісту і методики навчально-виховної роботи (опрацювання фахової літератури).
6. Оволодіння науково-дослідними навичками. Сприяє формуванню дослідницьких умінь, організації власного теоретичного пошуку, аналізу та оцінювання результатів педагогічних досліджень (робота в секціях НТЛ «Олімп»).
     Форми організації науково-методичної роботи в ліцеї досить динамічні. Вибір конкретної з них залежить від: педагогічної культури вчителів; матеріально-технічних можливостей ліцею; готовності колективу до сприйняття нового. Різноманітні форми науково-методичної роботи ліцею формують високоосвіченого, духовно багатого учня через постійне зростання професійної майстерності вчителя.

Науково-методична робота в Іванківському районному ліцеї

 | Дата: 09.11.2009 | Переглядів: 3030 | Коментарів: 0 | детальніше