Пошук
Останні новини
Оголошення про на...
Обласне свято наг...
Ментальне здоров’я
ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...
GENIUS Olympiad
Здорове харчування
ВІТАЄМО НАШИХ ПЕР...
ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...
ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...
ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...
ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...
ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...
ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...
ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...
ВІТАЄМО! ВІТАЄМО!...
Опитування
Оцініть сайт
Адреса
07201
Київська область,
смт Іванків,
вул. Ярова, 6
ibiloxvost@ukr.net
Тел.: 045-915-14-05
На карті
Copyright
Всі права застережено
© 2009-2023
Іванківської селищної ради
Це повинен знати кожен
Категорія: Для батьків та учнів
Хвороба, яку спричинює вірус Ебола (гарячка Ебола, геморагічна гарячка Ебола, англ. Ebola fever, лат. febris Ebola) — гостра вірусна хвороба, яка характеризується тяжким перебігом, високою летальністю, вираженою інтоксикацією, зневодненням, ураженням кровоносних судин багатьох органів.
Гарячка Ебола входить до переліку хвороб, які здатні серйозно впливати на здоров'я населення і можуть швидко поширюватися в міжнародних масштабах.
В 2014 році зафіксована найтяжча епідемія в Західній Африці (Гвінея, Сьєрра-Леоне, Ліберія, Нігерія, Сенегал). Станом на 22 серпня 2014 року Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) було зафіксовано 2615 випадків захворювання, з яких 1427 закінчилися смертю і епідемія продовжує наростати.
Вірус Ебола передається при прямому контакті з кров'ю, виділеннями, органами або іншими рідинами організму інфікованої людини. Мисливці часто заражаються при білуванні кажанів, мавп, інших заражених тварин, а потім передають інфекцію іншим людям. Працівники охорони здоров'я часто інфікуються вірусом Ебола під час догляду за пацієнтами унаслідок тісних контактів за відсутності відповідних заходів інфекційного контролю і належних бар'єрних методів захисту. Вірус Ебола виявляється в багатьох рідинах, що обумовлює інтенсивний штучний контактно-побутовий шлях зараження (через випадкове порушення цілісності шкіри, слизових оболонок). Існує можливість випадкового потрапляння виділень від хворих людей до слизових носа, ротоглотки, очей здорових, які не були закриті масками чи захисними окулярами. Гарячка Ебола також не поширюється через їжу, воду, трансмісивно (тобто, через укус комах).
Хворіють переважно дорослі. Хворі, які інфікувались у природних осередках, самі стають джерелом зараження у своїх сім'ях і лікарнях, де при тісному контакті відбуваються повторні зараження.
Вхідними воротами інфекції є слизові оболонки і мікротравми на шкірі.
Інкубаційний період становить від 4 до 21 днів (частіше 7—8 днів). Різна тяжкість хвороби і частота летальних наслідків пов'язана з біологічними відмінностями виділених штамів вірусів.
Для гарячки Ебола характерний гострий початок із симптомів вираженої інтоксикації, швидке підвищення температури до 38-39 °C тривалістю 5—7 днів, сильний головний біль, біль у суглобах та м'язах. Дещо пізніше з'являється сухий кашель, сухість і пирхо́та в горлі, колючий біль у грудній клітці. На 2—3-й день хвороби з'являється біль у животі, нудота, пронос, в результаті чого можливий розвиток дегідратації (зневоднення). В окремих випадках на 4-5-й день хвороби може з'являтись плямистий висип. Висип зберігається до 10—14-го дня хвороби, супроводжується лущенням шкіри. З 3—6-го дня хвороби можуть ускладнюється процес ковтання і геморагічний синдром (підвищена кровоточивість), який проявляється шкірними крововиливами, «кривавими сльозами», кровотечами з ясен, носа тощо. Прогресуючи, хвороба призводить до сильного зневоднення і втрати маси тіла. На пізній стадії нерідко уражається головний мозок, виникає сонливість, марення або кома. Смерть може наступити на 2-му тижні. Сприятливо хвороба триває декілька тижнів, прояви її зникають поступово.
Лікування спрямоване на зменшення явищ інтоксикації, геморагічним синдромом (підвищеною кровоточивістю), іншими проявами хвороби.
Необхідна належна медична ізоляція хворих, запобігання контакту медичних працівників і інших людей з вірусом — найбільш ефективний спосіб профілактики передачі хвороби від людини до людини.
У епідемічних ситуаціях проводять посилений нагляд і активне виявлення усіх підозрілих і ймовірних випадків із негайною ізоляцією хворих, а також усіх людей, що контактували з ними для щоденного медичного спостереження. Зона нагляду повинна залишатись під контролем протягом двох інкубаційних періодів після останнього летального випадку або після виписки останнього хворого. Важливим профілактичним заходом, що перешкоджає завезенню гарячки із ендемічних районів, є здійснення Міжнародної системи епідеміологічного нагляду, проведення протиепідемічних заходів.
Європейський день мов
Категорія: Новини ліцею
"Безсмертя народу - в його мові"
Аркадій Давидович
Європейський день мов вважається традиційним святом у Європі з 2001 року. Він відзначається 26 вересня для підтримки розвитку мов і їх розмаїття.
Стандартом для сучасного європейця вважається володіння, як мінімум, двома іноземними мовами. Тому Європейський день мов закликає до викладання та вивчення іноземних мов, оскільки це шлях до взаєморозуміння між народами та державами.
Вчені досі не можуть точно відповісти на питання, чому вивчення іноземних мов одним людям дається дуже легко, а інші безрезультатно намагаються вивчити хоча б рідну мову. Багато хто вважає, що до цього повинна бути генетична схильність і навіть талант.
Мода на володіння іноземними мовами не проходить ніколи. Ще в 18 столітті вважалося дуже модним використовувати в мові іноземні слова. Серед європейських мов найбільш поширеними сьогодні є португальська, іспанська, французька та англійська. Однак Європейський день мов повноправно можуть святкувати носії будь-якої мови європейської держави.
Зовсім недавно вчені з Лондонського університету шляхом проведення великого статистичного та наукового дослідження прийшли до висновку, що люди, які вчать іноземні мови, мають більш гнучке і оригінальне мислення.
Цей висновок грунтується на тому, що вчені науковим шляхом підтвердили прямий зв'язок між активністю сірої речовини і знанням кількох мов.
Дослідження спирається на свідчення 105 осіб, 80 з яких знали по дві мови. Також вчені довели, що люди, які вчили іноземні мови в молодості, мають більш досконалий мозок і більш глибоку і чіпку пам'ять у порівнянні з тими, хто взявся за нові мови вже будучи в зрілому віці.
А от вивчення нової іноземної мови в старості може модернізувати мозок, поліпшити пам'ять і навіть відновити і омолодити сіру речовину на 15 - 17 років.
До речі, хоча англійська мова на даний момент вважається дуже популярною і начебто самою легкою для вивчення, але насправді це не так.
Лінгвісти вже давно сходяться на думці, що англійська найважча для вивчення серед усіх європейських мов. Вони підрахували, що англійські діти вчать рідну граматику приблизно 2, 5 року, в той час, дітям які вивчають інші мови з нуля, потрібно всього лише близько року, щоб освоїти рідну мову.
А ось найпростіша мова, на думку тих же лінгвістів у плані вимови і читання - це фінська. Але граматика у неї набагато складніше англійської, адже у фінській мові аж 15 відмінків. Зате в ній як чується звук, так він і пишеться.
Англійська мова вважається мовою інтернету, але все ж незважаючи на її поширеність і затребуваність, найбільше людей у світі говорять китайською мовою. На другому місці іспанська, а от англійська тільки лише на третьому.
Знаменно те, що одним з найбільш красивих слів на планеті було визнано італійське слово «напій» що значить любов. Опитування проводилося серед 12 000 жителів Європи.
Зараз понад 700 мільйонів чоловік вивчають англійську мову як іноземну, і для 340000000 вона є рідною. Також лінгвісти вважають англійську мову найбагатшою мовою на планеті, її словниковий запас налічує більше 10 мільйонів слів, при цьому 500 тисяч слів є спеціалізованими термінами.
Англійську мову вважають своєю рідною мовою майже 400 мільйонів людей, а в якості другої мови нею володіють більше 1 мільярда людей. Тим не менш, англійська мова займає лише третє місце в світі за поширеністю після китайської та іспанської мов.
Словниковий склад англійської мови є найбільшим у світі і налічує близько 800 000 слів. При цьому словниковий запас більшості носіїв англійської мови складає 12000 - 20000 слів, а для того, щоб говорити англійською, досить вивчити 1500 - 2000 слів.
Декілька цікавих фактів:
- В англійській мові назви всіх континентів закінчуються на ту ж літеру, з якої починаються.
- За даними словника Oxford English Dictionary найдовше слово англійською мовою - це слово «pneumonoultramicroscopicsilicovolcanokoniosis». В ньому 45 букв.
- Єдиний числівник в англійській мові, кількість букв якого збігається з числовим значенням, - це слово «four» («чотири»).
- В англійській мові немає слів, які римуються із словами month, orange, silver або purple.
- Англійське слово slave (раб) походить від назви слов'янських племен. В давнину германські племена продавали слов'янських бранців в рабство римлянам.
- Cама поширена буква англійського алфавіту - E, а сама рідко використовувана -Q
- Поки ви читаєте цей текст, 700 мільйонів чоловік по всьому світу вивчає англійську мову.
Корисні посилання
Український центр оцінювання якості освіти
Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації
Відділ освіти Іванківської селищної ради та КЗ ІСР "Центр професійного розвитку педагогічних кадрів"
Мiнiстерство освiти і науки України
Інформаційно-виробнича система "Освіта"
Київська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України
ЦІКАВІ ПРОЕКТИ
Екологічний вісник
Deutsch im Lyzeum
Сайти вчителів
Архів
Червень 2024 (1)
Травень 2024 (3)
Березень 2024 (3)
Лютий 2024 (26)
Січень 2024 (7)
Грудень 2023 (11)
Календар
Відвідуваність